You are here
Home > Biust > Powiększanie biustu – metody i cel powiększenia piersi

Powiększanie biustu – metody i cel powiększenia piersi

krem powiększający do biustu

Powiększanie piersi stało się ostatnio bardzo popularne. Kobiety często mają kompleksy ze względu na mały biust, który nie zawsze jest akceptowany przez partnerów, mężów bądź nas same. Kobiety dążą do ideału, dlatego starają się ulepszyć swoje ciało za pomocą różnych zabiegów kosmetycznych, które często bardzo ingerują w organizm. Myślą, że dzięki temu spoglądanie w lustro stanie się łatwiejsze, a zarazem dodadzą sobie pewności siebie, która z różnych przyczyn może być obniżona.

Jakie są metody powiększania biustu?

naturalne metody powiększania biustuMetod jest wiele, dzielą się one na dwie zasadnicze grupy: inwazyjne oraz nieinwazyjne. Do metod inwazyjnych należą zabiegi chirurgiczne wykonywane w salonach medycyny estetycznej. Jest to jednak wydatek kilku tysięcy i ryzyko powikłań, bądź braku zadowalającego efektu. Taki zabieg można wykonać praktycznie w każdym mieście, należy jednak rozważyć, które miejsce chcemy wybrać. Warto zwrócić uwagę na renomę kliniki, opinie klientek, cenę oraz wykwalifikowany personel. Należy się również zastanowić nad wielkością nowego biustu, aby nie przesadzić, ponieważ nawet w przypadku upiększania można sobie zrobić krzywdę. Oprócz wszczepienia implantów, do inwazyjnych metod należy powiększanie biustu kwasem hialuronowym. Umożliwia to osiągnięcie efektu o 1/2 rozmiary większych piersi. Metody nieinwazyjne to powiększanie biustu bez operacjisą to:

 • Kremy powiększające biust –  Jest to zupełnie naturalne powiększanie biustu, przeciwieństwo operacji, również pod względem cen – nie tylko bezpieczeństwa. Zadaniem tych kremów jest poprawa elastyczności oraz jędrności skóry, dzięki temu biust nie tylko zachowuje młody wygląd, ale również wydaje się optycznie większy.
 • Ćwiczenia powiększające biust – Jest to kolejne bezoperacyjne powiększanie biustu – wymagające jedynie naszej aktywności oraz odpowiedniej wiedzy na ten temat. Ćwiczenia te nie zwiększają rozmiaru, ale powodują, że mięśnie w okolicy biustu są silniejsze. Optycznie unos to biust, który zarazem wydaje się jędrniejszy i większy.

Naturalne metody powiększania biustu, czy operacja?

Obie metody mają zwolenników i przeciwników, jednakże w zestawieniu zalet i wad – zdecydowanie wygrywają metody nieinwazyjne. Operacja jest kosztowna, ryzykowna, nieodwracalna i bolesna przede wszystkim. Nikt nie da 100% pewności, że zabieg przyniesie satysfakcję oraz oczekiwany rezultat. Poprawki wiążą się z kolejnymi operacjami, które są coraz większym zagrożeniem zarówno dla naszego zdrowia jak i wyglądu. Powiększanie biustu bez operacji nie niesie ze sobą jakiegokolwiek ryzyka. Jest w 100% naturalne i bezbolesne, co przekonuje wiele kobiet.

Jakie kremy oraz ćwiczenia należy stosować?

Krem powiększający do biustu powinien opierać się tylko na naturalnej bazie: 

Są to podstawowe składniki, które krem na powiększanie biustu powinien zawierać, dzięki którym powiększanie piersi jest bezpieczne i naturalne. Na rynku istnieje wiele marek posiadających w swoich zasobach bardzo dobre produkt z tego zakresu. Warto zorientować się także wśród znajomych, który specyfik jest najlepszy.

Ćwiczenia na powiększanie biustu to szeroki temat. Jest wiele ćwiczeń, które pozytywnie oddziałują na wygląd naszych piersi, jednakże zawsze najważniejsza jest systematyczność. Mięśnie potrzebują regularnej dawki ćwiczeń, aby zostały wzmocnione. Podstawowe ćwiczenie to wyciskanie hantli, które wzmacnia mięśnie obręczy barkowej oraz klatki piersiowej. Pomocne są także motylek oraz spin doctor.

Przy wyborze sposobu powiększenia biustu należy zwrócić uwagę na nasze potrzeby, kompleksy oraz trzeźwo spojrzeć na nasze ciało. Czasami wyolbrzymiamy problemy, które w rzeczywistości nie istnieją. Jeżeli jednak zdecydujecie się na kroki w tym celu, zdecydowanie lepiej wybrać nieinwazyjne metody.

Bibliografia:

1. Buck S., 200 tajemnic naturalnej pielęgnacji urody, 2015
2. Mu D.L., Luan J., Mu L., Breast augmentation by autologous fat injections grafting: management and clinical analysis of complications, 2009
3. A. Khan I.A., Abourashed E.A., Leung’s Encyclopedia of Common Natural Ingredients: Used in Food, Drugs and Cosmetics, 2009
4. Young V.L., Nemecek J.R., Nemecek D.A., The efficacy of breast augmentation. Breast size, increase, patient satisfaction and psychological effects, 1994
5. Heden P, Sellman G, Wachenfeldt M, Olenius M, Fagrell D., Body shaping and volume restoration: the role of hyaluronic acid, 2009

Powiększanie biustu – metody i cel powiększenia piersi
5 (100%) 3 ocen

7 komentarzy do “Powiększanie biustu – metody i cel powiększenia piersi

 1. Czy oprócz ćwiczeń i kremów są jakieś inne naturalne metody powiększania piersi? Czy wszystko inne wiąże się z zabiegami?

  1. Zabiegi ujędrniania biustu nie są wcale inwazyjne – masz przecież takie specjalne masaże podciśnieniem czy coś w tym rodzaju, zabieg nie równa sięoperacji, takze też nie ma się co bać (oczywiście jesli naprawdę piersi są niejędrne po ciąży np. albo po odchudzaniu )

 2. Czy myślicie że kremy powiększające biust działają? No bo przecież od kremu nie dostaniemy nagle większych gruczołów ani więcej tłuszczu który przecież tworzy piersi… Nie wiem jak by to miało działać..

  1. Działają. To nie tak że krem do biustu ci powiększa piersi. Unosi je, bo napina skórę. Biust się wtedy robi pełniejszy i wygląda ładniej. Tylko to trzeba się naprawdę starać. Wszystko też trzeba przetestować na sobie. Jedno nam pomoże a drugie co poleca koleżanka nic nie da. Ale narzekać i leżeć może każdy !

 3. Taki zabieg można wykonać praktycznie w każdym mieście, należy jednak rozważyć, które miejsce chcemy wybrać. – zgadzam się z tym co piszecie dużo dziewczyn żaluje jak się kierują tylko ceną a potem niestety nie jest łatwo wszystko odwrócić…..

  1. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, ale jeśli chodzi o zabiegi kosmetologiczne to jednak coś jest na rzeczy 🙂 Poza tym można optycznie powiększyć biust i wcale nie trzeba wydawać nie wiadomo ile. Mam to Frashe, zainwestowałąm w ładną bieliznę i jest nieźle 😀

Dodaj komentarz

Top
powiekszanie-piersi.net.pl