
Cellulit formuje się z tłuszczu, gromadzącego się głęboko w warstwach naszej skóry. Staje się bardziej zauważalny, gdy włókna tkanki łącznej dociskają się do niego, powodując ograniczenie przepływu krwi, pobudzając komórki tłuszczowe. Im częściej będziemy masować nasze ciało, tym będzie gładsze. Warto się stosować antycellulitowy masaż.
Trzy główne powody
Przede wszystkim wysoki poziom ciśnienia stosowany podczas masażu, dosłownie rozbija złogi cellulitu. Kluczowym środkiem jest krążenie. Masowanie stymuluje przepływ krwi i zwiększa krążenie, zmniejszając zdolność do tworzenia się cellulitu. Nasz system limfatyczny zarządza usuwaniem odpadów, toksyn i produktów ubocznych ze skóry. Masaż naprawia i odmładza ten system. Dzięki temu skóra lepiej działa i wygląda.
Techniki masażu antycellulitowego
Używajmy balsamu do masażu lub olejku. Świetnym wyborem będzie kokosowy. Przetrzyjmy trochę obszar dotknięty cellulitem. Nie używajmy typowych płynów, ponieważ są one wchłaniane zbyt szybko i mogą powodować otarcie skóry podczas zabiegu. Następnie należy skoncentrować się na obszarach położonych najdalej od serca. Używajmy mocnych, kolistych ruchów i masujmy skórę w kierunku serca. Musimy użyć wystarczającą siłę nacisku, aby naprawdę stymulować przepływ krwi na najgłębszym poziomie i celować w zgromadzony tłuszcz. W razie potrzeby ugniatajmy palcami lub przedramionami. Ugniatajmy przez 3-5 minuty obszar dotknięty cellulitem. Ściśnijmy skórę, aby znaleźć tajne strefy cellulitu. Niektóre obszary ciała, takie jak wewnętrzne części ud i kolan, mogą być mniej oczywiste niż zewnętrzne. Docelowo kierujmy się tymi strefami. Aby dokończyć masaż antycellulitowy, delikatnie przesuwajmy dłonie po świeżo masowanym miejscu. Dzięki temu pobudzimy przepływ krwi i limfy do górnej warstwy skóry. Jeśli mamy już silnie działający krem antycellulitowy, nadszedł czas, aby go wetrzeć. Ta technika masażu antycellulitowego jest prosta i szybka. Dlatego nie można go zaniedbywać podczas walki z cellulitem. Nie warto go odkładać na jutro. Przejmijmy kontrolę i powalczmy o gładką skórę.
Czytaj więcej – Jak wybrać dobry masażer na cellulit?
Kostki
Ta technika jest bardziej agresywna niż inne, ale daje wymierne rezultaty. Z początku może się to wydawać brutalne, ale działa fantastycznie. Używajmy kostek, aby dosłownie zmiażdżyć tłuszcz pod skórą, uderzając pięściami.
Ugniatanie
Ugniatanie jest podstawowym rodzajem masażu. Jest to jeden z elementarnych ruchów, który wnika głęboko w tkankę i koncentruje się na rozwiązaniu problemu. Aby lepiej go zrozumieć, warto pomyśleć, że jest podobne do ugniatania ciasta. Musi być twarde, ale niezbyt mocne, aby uzyskać równowagę. Rozpocznijmy od kciuka i innych palców, aby delikatnie uszczypnąć i zagnieść skórę. Jeśli chcemy skupić się na mniejszym obszarze ciała, możemy ugniatać palcami, jeśli zaś na większym, musimy użyć całych rąk. Możemy zastosować tę technikę na udach, nogach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Jednak nie ugniatajmy zbyt mocno, aby uniknąć siniaków lub dużego bólu.
Jak znaleźć salon do masażu?
Zanim przejdziemy do szukania salonu, musimy najpierw się zastanowić, co chcemy naprawdę osiągnąć. Istnieje mnóstwo technik, które warto sprawdzić. Wybierzmy taki salon, który oferuje najlepszy dla nas harmonogram. Sprawdźmy, czy działa legalnie. Nie wybierajmy też najdroższej opcji, ponieważ wyższa cena nie zawsze oznacza lepszą jakość usług. Postarajmy się zdobyć opinie o danym salonie od znajomych i rodziny. Sprawdźmy salon, gdyż nie ma nic lepszego niż osobiste doświadczenie. Możemy też zapytać, czy oferuje też jakieś inne, ciekawe usługi.
Czytaj też: Jak się pozbyć cellulitu?