You are here
Home > Czytelnia > Implanty zębowe – perfekcyjny uśmiech

Implanty zębowe – perfekcyjny uśmiech

Implantologia dentystyczna

Implanty zębowe stały się popularną metodą na wypełnianie luk w uzębieniu. I nic dziwnego, ponieważ z ich pomocą można perfekcyjnie dopasować wygląd korony do pozostałych zębów pacjenta.

Implant zęba – czym dokładnie są implanty?

Implantem zęba jest śruba, wykonana z tytanu lub tlenku chromu, którą wszczepia się w kość podczas zabiegu chirurgicznego. Jest to część, która na co dzień pozostaje niewidoczna. Dopiero na implancie, za pomocą łącznika działającego na zasadzie filaru, montuje się koronę protetyczną, będącą sztucznym zębem. Implant zęba można wszczepić osobom, które mają tkankę kostną w odpowiednio dobrym stanie. Implanty zyskują popularność ze względu na możliwość perfekcyjnego dopasowania korony do reszty uzębienia pacjenta.

Implanty zębów – jakie rodzaje implantów oferuje rynek stomatologiczny?

Implantami zębów można uzupełnić zarówno pojedyncze, jak i wielozębowe luki. W zależności od potrzeb i indywidualnej sytuacji pacjenta, dobierane są różne rodzaje implantów. Implanty zębów można podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane oraz czas, który jest wymagany do ich założenia. W ten sposób wyróżnia się następujące implanty zębowe:

 • tytanowe – z wytrzymałego, odpornego na obciążenia materiału, obojętnego dla ludzkiego organizmu
 • cyrkonowe (ceramiczne) – biokompatybilne, z możliwością pochłaniania światła, dzięki czemu doskonale imitują naturalne szkliwo
 • jednofazowe – podczas jednej wizyty zakładany jest implant, wraz z wypełnieniem tymczasowym
 • dwufazowe – na pierwszej wizycie wszczepiana jest śruba, na następnej montowana jest śruba gojąca (która przy okazji modeluje dziąsło), a na koniec, kiedy tkanki są odpowiednio zagojone, mocowana jest korona protetyczna

Cena implantu – od czego zależy ile kosztuje implant zęba

Implanty w szczęceCenę implantu warunkuje kilka czynników. Ile kosztuje implant zęba, to pytanie na które możemy uzyskać odpowiedź dopiero po indywidualnej konsultacji ze stomatologiem lub implantologiem. Cena implantu zależy m.in od indywidualnej sytuacji pacjenta (wszystkich usług, które trzeba będzie wykonać w celu wszczepienia implantu), konkretnego gabinetu, czy materiałów, z których zostanie wykonany implant. Implanty zębowe można wszczepić niemal w każdej sytuacji (nawet w przypadku problemów z tkanką kostną – wówczas stosuje się zabieg sterowanej regeneracji kości.) Istnieją jednak przeciwwskazania, takie jak np. ciąża, choroby nowotworowe, alkoholizm, nieustabilizowana cukrzyca, które utrudniają lub uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Ceny implantów  są różne, ale całkowity koszt wszczepienia śruby, wykonania i zamontowania korony oraz wszystkich innych niezbędnych czynności, wynosi na ogół nieco ponad trzy tysiące złotych.

Jednak pomimo wysokich kosztów, implanty zębowe są inwestycją na długie lata i warto się na nie zdecydować.

Implant zębowy – zalety implantów

Implantem zębowym warto uzupełnić braki w uzębieniu, ponieważ w ten sposób:

 • podtrzymujemy naturalną pracę mięśni twarzy
 • unikamy rozwijania się wad zgryzu i wymowy
 • zachowujemy naturalną strukturę twarzy
 • zapobiegamy rozchwianiu pozostałych zębów
 • nie dopuszczamy do zaniku tkanki kostnej
 • nie pozwalamy na przesuwanie się zębów w łukach zębowych
 • możemy perfekcyjnie dopasować sztuczny ząb pod względem koloru, kształtu i wielkości

Implant zębowy jest ponadto mocowany w taki sposób, że nie wymaga ingerowania w pozostałe zęby. Oznacza to, że implanty zębowe są samodzielne i nie wpływają negatywnie na zdrowe zęby, w przeciwieństwie do np. mostów protetycznych, które mocowane są na zdrowych, zeszlifowanych zębach.

Implanty zębowe – perfekcyjny uśmiech
5 (100%) 5 ocen

17 komentarzy do “Implanty zębowe – perfekcyjny uśmiech

 1. Kiedyś uczestniczyłem w wypadku samochodowym na obszarze Gdańska i uderzyłem twarzą o fotel( siedziałem z tyłu ), wypadła mi jedynka, ale szybko udałem się do kliniki K2Dental gdzie udało się wykonać re-implantację zęba i nie nie musiałem wstawiać sobie implantu – kasa zaoszczędzona ;d

  1. do k2Dental chodzę co pół roku na wizyty ;d. Mają mega profesjonalny sprzęt i wszystkie zdjęcia i wyniki dostarczają w ekspresowym tempie – praktycznie na nic nie musisz czekać. Sam jestem z Gdańska i ta klinka stomatologiczna to zdecydowanie mój numer jeden – plus ceny mają konkurencyjne ;d

 2. Takiego artykułu dokładnie szukałam. Mega skondensowana paczka informacji dotycząca implantów zębowych. Wszystko dokładnie opisane. Sama posiadam implant ceramiczny, który jest skutkiem szalonych lat młodzieńczych ;d..

 3. ech głupi ja.. zamiast wybrać implant zębowy to miałem właśnie zakładany mostek i szlifowane zdrowe zęby. Czytając sam artykuł widać ile zalet ma taki implant zębowy.

 4. miał ktoś kiedyś robioną regenerację kości przed wszczepieniem implantu zębowego? Jestem ciekawy ile czasu to trwa zanim zostanie przeprowadzony docelowy zabieg.

 5. wszczepienie takiego implantu zębowego wydaje się być dość skomplikowanym zabiegiem – razem z tą regeneracją kości to naprawdę poważna operacja.

 6. W wieku 18 lat miałem wypadek na motorze tracąc przy tym 2 zęby. Teraz zastępują je 2 implanty zębowe. Pracowałem na nie przez całe wakacje ;d hyh..

 7. Widzę, że dużo osób na tym forum miało wypadek, który był powodem utraty zębów co skutkowało wszczepieniem implantów zębowych. Ja natomiast straciłem ząb przez próchnicę, która była skutkiem palenia fajek ;d Każdy ma jakąś historię do opowiedzenia – opowiadając te historie na szczęście mamy już komplet zębów dzięki rozwiniętej technice i wykształconym ludziom:)

  1. Ładnie powiedziane:) Polecam sobie przeczytać na temat historii implantów zębowych – ludzie już kilka tysięcy lat temu próbowali czymś zastąpić ubytki w uzębieniu. Do powstania dzisiejszych rewolucyjnych implantów przyczyniło się wielu genialnych ludzi:)

 8. moim skromnym zdaniem implant zębowy nie ma co się równać z mostem czy protezą. Nawet jeśli cena implantu zębowego jest dość wysoka to w niektórych przypadkach może być mniejsza nić w wypadku założenia mostu lub protezy. Gdybym stracił 3 zęby to wybrał bym most – wyszło by taniej (wiadomo 3 implanty to droga inwestycja), ale w przypadku utraty 1/2 zębów moim zdaniem lepiej zainwestować jest w implanty zębowe 🙂

 9. no ok implanty zębowe bardzo fajne, ale jak ktoś np. utracił wszystkie zęby np. w wyniku choroby? to co mu wtedy tam wstawią i jak?

  1. z tego co wiem to w takich przypadkach również istnieje dużo sposobów na uzupełnienie zębów. Jedynm z nich jest wszczepienie 6 implantów zębowych i na nie zakładany jest most. Najtańszym sposobem jest oczywiście proteza ruchoma, którą będziesz sobie wrzucać przed spaniem do szklanki 🙂

 10. znajoma mi powiedziała, że taki implant zębowy może się nie przyjąć, ale wydaje mi się, że to tylko u tych osób co mają jakieś problemy zdrowotne lub nie stosują się do zaleceń specjalisty:D. Co sądzicie?

  1. prawdopodobieństwo nie przyjęcia się implantu zębowego wynosi mniej niż 2% ;d i raczej tak te 2% to osoby, u których próbowano wszczepić implant wiedząc, że pacjent np. jest nałogowym palaczem. Na szczęście odrzucenie implantu nie jest powodem do zmartwień, ponieważ można spróbować go ponownie wszczepić lub spróbować czegoś innego:)

 11. Ostatnio na wizycie dentysta musiał usunąć mi ząb i powiedział, że trzeba będzie wstawić implant. Zawsze dbałam o zęby a tu taka przykra sytuacja…

   1. Niee no co ty ;d miałam zniszczone jakieś tkanki twarde w tym zębie.. nie było co ratować plus ten stomatolog to mój dobry przyjaciel ;d

Dodaj komentarz

Top
powiekszanie-piersi.net.pl