You are here
Home > Biust > Pielęgnacja biustu – jaki ma cel?

Pielęgnacja biustu – jaki ma cel?

kąpiel w zimnej wodzie

Pielęgnacja biustu i dekoltu zarazem, dla kobiety powinna mieć bardzo duże znaczenie z proste powodu. W wieku dwudziestu lat nie myśli się o tym, że z czasem nasza skóra traci jędrność i sprężystość. A przecież po trzydziestu latach nadal chcemy być piękne i kusić naszych mężczyzn apetycznym dekoltem. Z tego powodu pielęgnacja biustu w domu powinna pojawić się w naszym życiu już kilka lat po zakończeniu okresu dojrzewania. Żeby nie wydawała się nam smutnym obowiązkiem możemy zachęcić do niej naszych partnerów którzy z wielką przyjemnością wykonają zabiegi pielęgnacyjne.

Sposoby pielęgnacji – które i dlaczego wybrać?

  1. Kąpiel w zimnej wodzie – piersi uwielbiają zimną wodę, za to nienawidzą gorącej. Jeżeli chcemy mieć zawsze piękne piersi musimy polewać je chłodną wodą. Można również brać prysznic w normalnej ciepłej wodzie ale kończyć go zimną – hartowanie skóry. Fajną metodą związaną z zimną wodą jest również masaż piersi kostkami lodu (wsadź je do woreczka foliowego żeby nie zniszczyć skóry)
  2. Pompki – połóż się na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach. Ręce rozsuń delikatnie szerzej niż szerokość barków i rób pompki. To ćwiczenie pomoże Ci ujędrnić skórę oraz rozbudować mięśnie klatki piersiowej. Da to długotrwały efekt.
  3. Kremy – oczywiście zawierające składniki aktywne do pielęgnacji biustu. W pełni naturalne, zawierające elastynę, antyoksydanty i kolagen. Należy je stosować codziennie, rano i wieczorem. Krem poranny powinien mieć żelową konsystencje, dzięki temu łatwo się wchłonie i nie pobrudzi ubrania. Wieczorny krem może mieć gęstą konsystencję masła do ciała, może zawierać np migdały.
  4. Domowa maseczka – Składniki: sproszkowana kurkuma, sok z cytryny i miód. Mieszamy wszystko razem, nakładamy na biust i owijamy folią tworząc szczelny opatrunek. Chodzimy tak cały dzień, pozostawiamy na noc i zdejmujemy dopiero następnego dnia rano. Poprawia to krążenie przez co piersi są jędrniejsze i optycznie wydają się być większe.
  5. Pielęgnacja biustu w gabinecie kosmetycznym – kosmetyczka może wykonać nam cykl zabiegów, masaży oraz maseczek, które odżywią i nawilżą nam skórę na piersiach i dekolcie. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, jeżeli mamy na to czas to warto iść na takie zabiegi. Jednakże nieregularne zabiegi będą miały krótkoterminowe efekty optyczne, wewnętrznie nie zdziałają nic spektakularnego.

zadbana kobietaPielęgnacja biustu w domu i gabinecie kosmetycznym różni się od siebie dość znacznie. Po pierwsze ceną, po drugie w przypadku gabinetu zabieg wykonuje nam ktoś inny, a nie my sami. Jednakże nie da się obiektywnie ocenić który sposób jest lepszy. Za to na pewno warto połączyć jedno z drugim. Możemy się wtedy spodziewać szybkich i długotrwałych efektów.

Bardzo ważnym tematem jest pielęgnacja biustu w ciąży. Kiedy na świat ma przyjść nasza wymarzona pociecha zapominamy o wielu sprawach. Zaczynamy się skupiać na dziecku, a nie na własnym ciele i zdrowiu, myślimy, że to może poczekać, a nasze ciało zaczniemy naprawiać po ciąży. Nic bardziej mylnego. O piersi i ciało trzeba dbać nawet podczas ciąży! Niektóre efekty i deformacje które wtedy uzyskamy mogą być bardzo trudne do naprawienia. Przede wszystkim zdrowa dieta, starajmy się nie przekraczać naturalnego przyrostu masy w konkretnych trymestrach ciąży. Oczywiście nie mówimy tu o głodzeniu się, należy po prostu jeść zdrowo. Zaleca się również wykonywać masaż biustu i delikatne ćwiczenia gimnastyczne które pomogą nam zachować jędrność skóry. Dodatkowo możemy kupić kremy i maseczki przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Dbanie o piersi powinno być ważne dla kobiety w każdym wieku. Niezależnie czy jesteśmy młode czy starsze chcemy wyglądać dobrze. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie kuracji pielęgnacyjnej jednak im szybciej tym lepiej.

Bibliografia:

1. Stallings A.F., Lupo M.P., Practical Uses of Botanicals in Skin Care, 2009
2. Xian S.X., Zastosowanie chińskich ekstraktów ziołowych w kosmetyce piersi, 1998

Pielęgnacja biustu – jaki ma cel?
5 (100%) 4 ocen

Dodaj komentarz

Top
powiekszanie-piersi.net.pl