You are here
Home > Biust > Powiększanie biustu a blizny

Powiększanie biustu a blizny

Biust jest jednym z największych atrybutów kobiecego ciała, dlatego nie dziwi fakt, że kobiety chcą o niego zadbać. Zabiegi powiększania piersi stają się coraz bardziej popularne.

Dla kogo zabieg?

Od lat istnieją metody, które pozwalają na powiększenie biustu. Mogą to być zarówno różnego rodzaju kremy podnoszące i jednocześnie powiększające biust (np.  krem Frashe), jak i zabiegi chirurgiczne.

Zabiegowi powiększenia piersi mogą poddać się te kobiety, u których po okresie dojrzewania piersi nie rozwinęły się wcale albo tylko w bardzo małym stopniu, matki po karmieniu piersią, które utraciły tkankę gruczołową oraz te kobiety, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, a nie wychowują już dzieci.

Powiększenie piersi przynosi nie tylko rezultaty z punktu widzenia fizycznego, ale także psychicznego. Zmienia się podejście kobiety do własnego ciała, staje się ona pewniejsza siebie i czuje się piękniejsza.

Często kobiety boją się zabiegu ze względu na to, że pozostają po nim blizny. Dbałość i pielęgnacja po zabiegu pozwalają skutecznie się ich pozbyć, więc nie ma powodu do obaw.

Zabieg powiększania piersi

Bardzo ważne jest, aby zachować właściwe proporcje między wielkością biustu, który ma być wynikiem operacji a wysokością, tężyzną fizyczną i szerokością ramion pacjentki. Rozmiar biustu musi być dobrany właściwie, aby nie odznaczał się szczególnie na tle np. drobnej sylwetki, ale też po to, żeby nie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności. Sukces zabiegu w dużej mierze zależy od chirurga, który udzieli pacjentce stosownych rad i weźmie na siebie całość działań. Musi on działać z rozwagą, aby nie zaszkodzić kobiecie.

Po odbyciu konsultacji z lekarzem można przystąpić do zabiegu. Pobyt w szpitalu razem z dniami potrzebnymi na dojście do siebie to ok. 3 dni. Zwykle protezy silikonowe wprowadzane są przez małe nacięcia skórne, które można wykonać w trzech miejscach: pod pachą, wokół otoczki brodawki lub w bruździe podsutkowej. Tam umieszczany jest implant.

Powikłania po zabiegu

Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą ryzyko jakichś powikłań. Tak samo jest w przypadku powiększania piersi. Ponieważ lekarz za pomocą narzędzi ingeruje w ciało, mogą pojawić się później pewne niedogodności. Przykładem jest zakażenie, w wyniku którego wszczepiony implant musi zostać natychmiast usunięty z ciała. Taka sytuacja wymaga także przyjmowania antybiotyków i dopiero po kilku miesiącach można kolejny raz przystąpić do zabiegu. Ryzyko wystąpienia zakażenia, jeśli operacja wykonywana jest w specjalnych klinikach do tego przeznaczonych, jest bardzo małe.

Wszczepiania substancja nie powoduje nowotworu. Podczas badań przeprowadzonych przed zabiegiem można go natomiast wykryć, ale nie ma to wówczas nic wspólnego z samym zabiegiem.

Powiększanie biustu a blizny

Często powiększanie biustu powoduje blizny. W zależności od miejsca rozcięcia, mogą one pojawić się pod pachą, wokół otoczki brodawki lub w bruździe podsutkowej. Po ingerencji w tkanki ciała blizny na jakiś czas pozostają; czasem można również doświadczyć krwiaków i obrzęku piersi. Po jakimś czasie, zwykle do 6 tygodni po zabiegu, powstałe zmiany znikają. Aby blizny nie pozostały na zawsze, dobrze jest stosować specjalne leki, np. Aescin, wpływające na proces gojenia się. Pozytywny wpływ będą mieć także maści, np. maść silikonowa Veraderm, Dermatix lub plastry silikonowe.

Środki wspierające gojenie można zacząć stosować dopiero po usunięciu szwów, a te usuwa się zazwyczaj tydzień lub ponad tydzień po operacji. Palenie papierosów wpływa negatywnie na proces powracania do zdrowia i zabliźniania się rany, dlatego trzeba go zaprzestać. Ponadto ważne jest wykonywanie masażu blizn, przyspieszającego powrót do normalnego wyglądu.

Podstawową zasadą, która pozwoli nie bać się zabiegu i pojawiających się po nim blizn, jest słuchanie zaleceń lekarza. To najważniejsza sprawa, bez której nie ma sensu decydować się na chirurgiczne powiększanie.

Powiększenie piersi staje się coraz bardziej modne. Przystąpienie do zabiegu wiąże się z koniecznością nabrania świadomości tego, co stanie się po nim. Trzeba też wiedzieć, jak dbać o siebie, aby blizny szybko zniknęły i abyśmy mogły jak najprędzej powrócić do normalnych, codziennych czynności.

Bibliografia:

1. Didie E.R., Sarwer D.B., Factors That Influence the Decision to Undergo Cosmetic Breast Augmentation Surgery, 2004
2. Chong M.H., Cosmetic firming formulation, 2000
3. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. I, 2002

Powiększanie biustu a blizny
4.7 (93.33%) 3 ocen

9 komentarzy do “Powiększanie biustu a blizny

  1. Czy taki biust z implantami też można smarować takim frashe np.? Bo to w sumie skórę się smaruje więc chyba nie wejdzie jakaś reakcja?

  2. właśnie te blizny mnie odstraszają od takich operacji. Zdecydowanie wolę kremy ujędrniające do biustu, przynajmniej wiem, że nie będę miała jakiś nieprzyjemnych skutków ubocznych.

  3. Taki implant jak się zniekształci to wygląda fatalnie..
    Czasami jakby się klatka zapadła…
    Także lepiej robić biust u sprawdzonych specjalistów

  4. Ja nie wiem jak w ogóle laski mogą robić sobie u kogoś podejrzanego biust a potem płaczą -.- głupota ludzka nie zna granic

  5. kremy powiększające do biustu może są mniej skuteczne , ale też mniej inwazyjne. operacje zawsze są niebezpieczne. ja bym nigdy się na to nie zdecydowała.

  6. Za bardzo się boję tych skutków ubocznych. Taka operacja może przecież się nie udać. Już wolę naturalne metody, m. in. krem ujędrniający do piersi. Może nie powiększy, ale ujędrni.

Dodaj komentarz

Top
powiekszanie-piersi.net.pl