Jak ujędrnić skórę biustu po ciąży?

Ciąża to czas niezwykły dla kobiety, jednak dla organizmu bardzo wymagający. Zmienia się ciało, pojawiają się dodatkowe kilogramy, skóra, szczególnie na brzuchu i piersiach, rozciąga się, by dopasować się do nowych gabarytów. Dlatego bardzo istotna w tym okresie jest odpowiednia pielęgnacja. Nawilżoną skórę skutecznie ustrzeżemy przed rozstępami. Jednak co zrobić, gdy po ciąży nasze ciało wymaga pomocy? Szczególnie piersi, które nadal są mocno eksploatowane przez karmienie i ciągłą produkcję mleka.

Noszę dobre biustonosze

Tak, biustonosz to absolutna podstawa. Jednak nie byle jaki, byle był i podtrzymywał biust. Musi być to egzemplarz dopasowany pod każdym względem – miseczki, obwodu, ramiączek. A to może zrobić tylko doświadczona brafitterka. Po takim spotkaniu niejedna pani wychodzi zaskoczona swoim faktycznym rozmiarem. Nie można jednak dać się zwieść rozmiarówkom sklepów sieciowych, które produkują masowo biustonosze w standardowych rozmiarach. Być może w kwestii koszulek to się sprawdza, jednak biust, szczególnie po ciąży, wymaga naprawdę specjalnego podejścia. Warto zainwestować trochę więcej, by mieć w swojej szafie dwa, trzy dopasowane, świetnej jakości biustonosze. Po ciąży i w okresie karmienia warto pamiętać, że stanik zakładamy również na noc. Niestety, śpiąc, wyrządzamy biustowi największą szkodę – to się odwracamy na boki, to śpimy na brzuchu, ugniatając piersi. Nocny stanik ustrzeże biust przed nocnymi niebezpieczeństwami.

Pielęgnacja biustu

Jak ujędrnić skórę biustu? Odpowiednia, codzienna pielęgnacja może zdziałać cuda. Można zacząć od prysznica z naprzemiennym zimnym i gorącym natryskiem. To pobudzi naszą skórę i wpłynie na jej jędrność. Po kąpieli warto zastosować odpowiednie kosmetyki, które uelastycznią skórę piersi. Szczególnie polecany jest krem ujędrniający piersi Frashe, który stymuluje przepływ krwi i wpływa na naczynia krwionośne w piersiach, dzięki czemu stają się one elastyczne, jędrne i piękne. Krem możesz też zrobić sama, sprawdź jak: http://pieknepiersi.net.pl/jak-zrobic-dobry-krem-ujedrniajacy-do-biustu/

Naprawdę nie potrzeba wielkich operacji i specjalistycznych zabiegów, by biust po ciąży wyglądał dobrze. Wystarczy systematyczność i zastosowanie kilku podstawowych zasad, by cieszyć się pięknymi piersiami wiele lat.

Kategoria: Kremy

Leave us a reply

Comments (0)

to-top